JY-SD5324 4 Saluran 1080P AI MDVR untuk pengurusan armada
Ciri-ciri Produk
Luview 4 Channel AHD AI MDVR uses 4G and BeiDou-3/GPS for real-time vehicle tracking and fleet scheduling. It features emergency alarms, multiple interfaces, and AI algorithms (ADAS, DMS, BSD) to enhance safety and reduce risks. Stable storage and efficient coding ensure easy video retrieval. It supports real-time monitoring, alerts, and post-incident review, boosting fleet management efficiency and safety.
- Supports 4-channel AHD HD input (1080P*30FPS, 720P, D1, CIF); IPC connection via network port
- H.265&H.264 encoding for efficient storage and transmission
- 4-channel audio input, 1-channel audio output, 1-channel intercom with external speaker support
- 1-channel CVBS video output (optional VGA)
- 2 SD card slots for manual or scheduled recording up to 512GB
- 1 USB 2.0 port for file export and mouse use
- 4G communication via SIM card, BeiDou-3/GPS dual-mode positioning, and built-in Wi-Fi
- Emergency alarm, 4-channel switch input, 1-channel switch output, 2 RS232 serial ports (optional RS232/RS485)
- Built-in AI for ADAS, DMS, BSD detection
- Mobile app, client, and platform software for video preview and configuration
- Dedicated file system for stable recording
- Compact and portable design with aluminum alloy casing for durability and good heat dissipation
Spesifikasi Teknikal
| Produk | MDVR |
| Sistem | Linux |
| Antara muka | Graphical menu operation interface (OSD menu) |
| Pemproses Pusat | ARM Cortex CA9 Binuclear@1.4GHz |
| Input Video | 4-channel 12V video input |
| Keluaran Video | Sokongan output CVBS/VGA 1 saluran |
| Format Pemampatan | H.264/H.265 |
| Resolusi | Menyokong 1080P, 720P, D1, HD1, CIF |
| Kualiti Video | Tahap 0 hingga 7, 0 adalah tahap tertinggi, 7 adalah tahap terendah |
| Kualiti imej | Tahap 1 hingga 8, tahap optimum 1, tahap minimum 8 |
| Mod | Rakaman automatik lalai, menyokong rakaman berpandukan masa, rakaman penggera, dan lain-lain. |
| Input Audio | Support 4-channel input, simultaneous recording of sound and video |
| Keluaran Audio | 1CH, port belakang menyambung ke penyambung BNC |
| Format Pemampatan | G.711A |
| Input Alarm | 4-channel switching inputs, 1-channel emergency alarm input |
| Keluaran Amaran | 1-channel switching output |
| Pemindahan Tanpa Wayar | Fungsi penghantaran wayarles 4G terbina dalam, TDD-LTE, FDD-LTE |
| GPS | Mendukung modul GPS/BD luaran, boleh dilaporkan kepada JT_808 |
| Penderia | Built-in 3-axis acceleration, optional 6-axis gyroscope sensor |
| Memory Card | 2x MicroSD Card slot, 512GB max |
| Kaedah Kemas Kini | Disokong oleh kad SD, cakera USB dan peningkatan automatik jauh melalui FTP |
| Kaedah Penyimpanan | Kaedah penyimpanan cakera kosong proprietari |
| SIM connector | Support 1 SIM card port |
| Main Semula Video | Sokong main balik 1–4 saluran, sokong laju maju atau mundur 2, 4, 8, 16 kali ganda, serta fungsi jeda |
| Pengurusan Kuasa | Adaptive wide range power input. Protection functions for overload, undervoltage, short-circuit and reverse connection |
| Input Kuasa | DC:+9V ~ +36V |
| Power Output | +12V@1A,+5V@1A |
| Penggunaan kuasa | Normal working state<12W(Without peripherals) |
| Suhu | -20℃ hingga +70℃ |
| Kelembapan | 20%~90% |















