JY-RX03 TX03 Kit Transmisi Nirkabel untuk Sistem Kamera Cadangan
Luview offers an advanced 2.4G wireless transmission kit perfect for information exchange between a transmitter and receiver in your vehicle’s backup camera system. The ease of installation, maintenance, and reliability make it the ideal choice when searching for Chinese factories to develop high-quality vehicle cameras or monitors. Make sure you install Luview JY-RX03/JY-TX03 2.4G wireless transmission kit so that your vehicle is equipped with up to date technology!
Fitur Produk
1. Bagian pemancar nirkabel (Daya koneksi eksternal dan kamera)
Lampu indikator kerja pemancar: merah (Dalam keadaan sinyal transmisi)
Lampu indikator WIFI: biru (Tetap terang)
Tombol tengah:Batalkan pencocokan
2. Bagian penerima nirkabel (Daya koneksi eksternal dan monitor)
lampu indikator kerja penerima: merah (Dalam keadaan menerima sinyal)
Lampu indikator WIFI: biru (Tetap terang)
Tombol tengah: Meminta pencocokan
Spesifikasi Teknis
| Start Time | 1S |
| Boot delay | 120ms |
| Resolusi | PAL:720X576/NTSC:720X480 |
| Video Frame Rate | NTSC:30f/SPAL:25f/S |
| Kompresi Video | MPEG-4 |
| Sistem TV | PAL/NTSC |
| Frequency Range | 2400~2483.5MHz |
| Antenna Input/Output Impedance | 50Ω,Typ |
| Receive sensitivity | -89dBm |
| Transmitted power | 18dBm |
| RF transmission rate | 12Mbps |
| Modulation and demodulation technique | FSK/GFSK |
| Spread Spectrum | FHSS |
| Frequency hopping rate | 1200/S |
| Slowed-down video | 200ms |
| Transmission distance | 120M |
| Video Input/Output Impedance | 75Ω,Typ |
| Video Input/Output Level | 1Vp-p,TyP |
| Video Signal-noise ratio | 50dB,Min |
| Audio Input/Output Level | 5mv~0.5Vp-p,Typ |
| Audio Signal-noise ratio | 63dB,Min |
| Audio Input/Output Level | 5mv~0.5Vp-p,Typ |
| Audio Signal-noise ratio | 63dB,Min |
| Operating voltage/current | DC12-24V/200mA |
| Operating temperature | -20°C~70°C,RH 90% MAX |
| Suhu Penyimpanan | -30°C~80°C,RH 90% MAX |

















